ENDORA’21 - FINALISTS

MERIT WINNERS

Merit

INTER SCHOOL SECTION

Mithila Senadeera – Isipathana college

Daham Senevirathne – Dharmaraja College, Kandy

Sahan Chaniru – Dharmaraja College, Kandy

Dulitha Rajapakshe – Dharmaraja College, Kandy

Sakith Seneviratne – Dharmaraja College, Kandy

Shenali Jayasundara – Hillwood College, Kandy

Eshan Wickramasinghe – Ranabima Royal College

Sadev Jayasundara – Trinity College, Kandy

Senaya Bandara – Central College, Kuliyapitiya

R.Vishal – Ranabima Royal College

Hashin Gayasha Maharambage – Thurstan college

Mithulya Kumarapeli – Devi Balika Vidyalaya, Colombo 08

K.S.Devmini Pramodika – Viharamahadevi Balika Vidyalaya

Rivindu wijemanne – Dharmaraja College, Kandy

Samadhi R. Wijethunga – Girls’ High School Kandy

Bashitha Pathum – Isipathana college

Udith indrachapa – St.Aloysius College

Sujaya Ranasinghe – Bandaranayake College Gampaha

Dulran Nimadith – Thurstan College

W.A.Duleendra Udapola – Central College, Kuliyapitiya

Chathurya Bandara – Anula Vidyalaya, Nugegoda

R.A.D. Nadithi Thimansa Weeraratne – Visakha Vidyalaya,Colombo 05

Sasrutha Rathnayake – Dharmaraja College, Kandy

Mihirang Kokila – Bandaranayake College, Gampaha

J. P. Sanjaya Jayasinghe – Bandarawela Central College

A.S.A Wijesinghe – Central college, Kekirawa

N.Gayathri kaushalya – Anula Vidyalaya, Nugagoda

Kavisha Jayarathne – Anula Vidyalaya

Yasiru vidarshana – Isipahana college

Vibath Jayasundara – Ranabima Royal College

ALUMNI SECTION

Anuradha Basnayake – University of Colombo School of Computing

Tharuka Siriwardana-Sri Lanka Institute of Information Technology(SLIIT)

Thashmi Eriyagama

G.M.Kalani Thilanka Gajanayaka

Disara Seneviratne – University of Rajarata

Sajana Kirindeniya – Sri Lanka Institute of Information Technology

Tharindu Weerathunge – University of Kelaniya

Harshanika Nirmanee Ranasinghe – University of Uwa Wellassa

W. M. M. K. K. Wijekoon – Faculty of medicine and allied sciences, Rajarata university of sri lanka

Darshanika Ranasinghe – Sri Lanka Technological Campus

P.H.K.C. Weerarathne

Nishmi Senanayake

INNER SCHOOL SECTION

Viruli Ratnaweera

Nethara Wijesinghe

Parindi Dharmawardhana

Amanda Yapa

Thisumi Uttara Thoradeniya

U.L.Dhananji Gagamini de Silva

W.M.V.K.K.Wijekoon

Isiri meegammana

Madumalee Bandara

Divyanjali Wickramarachchi

Maneesha Nethmini

Senurima Wijekoon

Silumini Ranasinghe

Meesalma Jayasinghe